Kapat
   
©

Giriş
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 ve 1
 1. #1
  GSF Yeni Üye narkissos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09 Mayıs 2011
  Bulunduğu yer
  Mersin
  Mesajlar
  366

  Nü çalışma örnegi (video)

  http://www.guzelsanatlarfakultesi.com/
  NÜ (Nude) : Resim ve heykel sanatında çıplak kadın betisi. İlk olarak Antik Yunan ve Roma sanatlarında görülen nü, Ortaçağ'da hemen hemen ortadan silinir. Bu dönemde çıplak kadın betisi sadece Havva'yı ve cehennemde cezalandırılma sahnelerini resmetmek için kullanılmıştır. Rönesans nü'yü yeniden keşfederek geniş ölçüde uygulamıştır. Bu dönemden başlayarak kullanımı Avrupa sanatında hiç azalmadan sürer. İslam ve genel olarak Doğu sanatlarında ya hiç, ya da pek seyrek görülür.http://www.guzelsanatlarfakultesi.com/
  http://www.guzelsanatlarfakultesi.com/
  Ressamlar nü resimlere özellikle önem vermişlerdir, çünkü insan bedeni resim teknikleri açısından resmedilmesi zor ve öğreticidir. İnsan hem yüz, hem de bedensel açıdan birçok anlamı, güzelliği içinde barındırabiliyor. Doğayı inceledikten sonra bunu anlamış olan ressamlar tarih boyunca çıplak insan bedenine yönelmişlerdir.
  Nü resim sadece çıplaklıkta değil, insanın bedensel hareketlerini ve sosyal yaşantısını resmederkende ressama büyük nitelikler kazandırmıştır.http://www.guzelsanatlarfakultesi.com/


  Açıklamadada deyilinidiği üzre kadın bedeni hemen her ressamın ilgisini çekmiş ve resmetmek istemiştir.. İlgilenenler için bir çalışma örneği.

  Konu narkissos tarafından (29 Ağustos 2011 Saat 04:53 ) değiştirilmiştir.
  Dunyanin en zevkli isi birseyin nasil yapılacağını bilirken baska birinin nasil yapamadığını ses cikarmadan seyretmektir.

Çinko Baskı, Gravur Baskı | Rıdvan CAN
SEO by vBSEO 3.6.0 RC 2